Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Lukostřelecký seminář jaro 2014

Cvičiště S.E.B.U. Kladno 6. – 8. 6. 2014

skupinkaLukostřelecký seminář pro děti jsme pořádali pod záštitou Spolku evropských bojových umění, o. s. Vícedenní semináře stmelují dětský kolektiv, máme dostatek času na tréninky nevšedních lukostřeleckých aktivit a vydáváme se do terénu trénovat lukostřelecké disciplíny, které v rámci běžného tréninku není možné realizovat.

Následující články jsou od dětských účastníků akce.

Od Aničky

Vzhledem k tomu, že jsem v pátek odpoledne nebyla, nemůžu začátek semináře posoudit. Ale když jsem přijela, byla zrovna večeře a panovala velmi dobrá nálada. Po večeři jsme dostavěli stany, a protože jsme měli ještě chvíli volna, šli jsme hrát na schovávanou, což byla nejoblíbenější hra na semináři. Potom byl táborák, kterého se většina stejně neúčastnila, neboť hra byla stále v plném proudu. Hrálo se asi do desáté hodiny, pak byla zavelena večerka.

VojtaRáno byl budíček v osm, všichni měli ospalé obličeje. Následovala lehká rozcvička a nakonec se všichni probudili, až během snídaně kdy byli rohlíky s marmeládou. Na nástupu jsme se dozvěděli co s sebou až vyrazíme na dlouhou a namáhavou cestu na letiště. Cesta vedla občas polem, lesem a chvíli po silnici, až jsme konečně došli na místo. Tam na nás čekaly postavené obloukové disciplíny vlajka a střelba do zástupu.

Když jsme to odstříleli i na body, šli jsme kousek po silnici do lesa k paintballu, kde na nás čekaly řízky s bramborami a rajčatovým salátem. Když už nezbyl ani jediný řízek museli jsme jít ulovit další. A ejhle asi deset metrů od našeho „ležení“ čekali králíci a lovecká. Když jsme to všechno postříleli, vydali jsme se zase tou samou dlouhou a namáhavou cestou na cvičák.
Po jogurtové svačině jsme si zahráli na schovávanou, pak jsme si opekli buřty a šli jsme zase hrát. Malí měli večerku v půl desáté a starší ještě do čtvrt na jedenáct hráli noční schovávanou (byla dost zajímavá).

V neděli byl zase budíček v osm, následovala lehká rozcvička, ale k snídani byla vánočka, makovec a chleba s marmeládou. Pak jsme se ozbrojili a šli jsme střílet z hradeb, nahazovaná kolečka a pouštěná (kutálející) kolečka.

Potom byl nástup, kde jsme získali ceny za vyhodnocení lukostřeleckých soutěží. Museli jsme si dobalit a nakonec jsme ještě stihli kombat, který vyhrál Martin Javorský.
Nezbývalo než se rozloučit a odejít….

Anna Harigelová

Od Honzy

  1. Den
    vlajkaVe čtyři hodiny jsme přijeli na cvičák. Vybrali jsme si místa pro stany a rozdělili jsme se tak, aby nikdo nespal pod širákem. Pak se postavily stany a vybalovalo se. Poté se začalo střílet. Střílelo se na kolečka, z hradeb a terčovka. Když jsme přestali střílet, měli jsme volný čas na odpočinek. Někdo vymyslel, že si zahrajeme na schovávanou a nevědomky tímhle výmyslem odstartoval naší každodenní zábavu „na schovku“.
  2. Den
    Druhý den, jsme měli v plánu jít na letiště a střílet oblouky. Potom jsme pokračovali na paintball střílet loveckou a králíky. Oblouky se střílely na obrovské louce. Byli jsme sami a až na letadla, která nám neustále létala nad hlavou, jsme se nebáli, že bychom někoho zastřelili. Lovecká proběhla v klidu, až na vedro které jsme úspěšně překonali.
  3. Den
    Jak jinak než uklízecí den, sice jsme ráno stříleli, ale jinak jsme uklízeli a pomalu odcházeli domů. Byl to skvělý víkend.

Syky (Honza S.)

Převzato a upraveno z www.sebu.cz