Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Nová lukostřelnice ve Cvrčovicích

3.09.2021

Díky dotaci od Sportovní komise města Kladna jsme mohli pokročit s dalšími pracemi na lukostřelnici. Na vzdory vysokým cenám materiálu se nám podařilo zakrýt podlahu pod pergolou u domečku. Rozšířili jsme lukostřeleckou zástěnu pro dospěláky na dlouhý dostřel a prostředí zástěna dostala novou dřevěnou palisádu. Těšíme se na další zvelebování, které snad přijde na jaře 2022.

 

 

26.04.2021

Na vzdory pandemii koronaviru a nemožnosti tréninků jsme se dali do práce. Za měsíc duben se nám společnými silami podařilo vytvořit nové zázemí lukostřelnice a přestěhovat ji z původní lokality do nových prostor. Ve Cvrčovicích v ulici třídy Rudé armády na konci vesnice vedle fotovoltaické elektrárny máme k dispozici násobně větší prostory a možnost lukostřelecké dráhy až 70 m. Plánujeme zde 3 zástěny o čtyřech lukostřeleckých postech tak, aby bylo možné střílet z kratších vzdáleností (pro děti), tak z delších vzdáleností (pro dospělé) najednou a bezpečně. Cvrčovice jsou snadno dostupné z Kladna vozem, autobusem i cyklistickými trasami.

V současné době se nám podařilo vybudovat oplocení, zázemí malého domečku na materiál a první zástěny. Vše je připraveno, tak aby pravidelné tréninky moly být realizovány a povoz střelnice byl zatím v omezeném množství lukostřeleckých postů možný. V následujících měsících bude ještě dost práce s dokončováním drobných prací a dobudováním dalších střeleckých stanovišť. To vše bude záležet na finančních možnostech klubu a pracovitosti našich členů.

Tímto děkujeme všem zúčastněným (členům, rodičům i příznivcům), kteří i v chladných dnech přispěchali na pomoc.

Lukostřelecké zástěny
Zázemí