Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Keltové na tvrzi

Již potřetí jsme se účastnili této akce s naší lukostřelnicí, ve které si mohli návštěvníci tvrze vyzkoušet střelbu z luku, dozvědět se informace o lukostřelbě a zhlédnout ukázky lukostřelby v našem podání.

Sobotní dopoledne nás na tvrzi přivítalo poměrně větrným počasím, které poněkud kazilo dojem z jinak příjemného dne. Po příjezdu jsme postavili konstrukci pro síť, postavili panáky a terčovnici na své místo a dopilovali jsme naší ukázku. Po otevření tvrze návštěvníkům jsme se začali věnovat příchozím. Zpočátku chodily jen děti, ale později se osmělili i někteří rodiče. V mezičase jsme zařazovali ukázky naší lukostřelby, kde bylo možné zhlédnout hromadné střelby, rychlostřelbu, souboje nebo osvobozování rukojmího a pochopitelně i terčovou střelbu.

Na nádvoří tvrze mezitím plynule probíhal hlavní program, který sestával ze směsice vystoupení pro děti i dospělé. Od pěveckých a tanečních vystoupení, loutkového divadla až po Keltské umění rozdělávání ohně či bojové ukázky. Byli také k vidění sokolníci s ukázkami výcviku dravců a mnohé další.

V pozdním odpoledním čase, kdy končil hlavní program tvrze, jsme i my sbalili naše stanoviště. Program na tvrzi pak ještě pokračoval hudebním vystoupením a po setmění ohňovou show.

Bob