Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

4. Memoriál Josefa Horehledě Děčín

Poslední květnovou sobotu jsme zahájili naši závodní sezonu lukostřeleckým turnajem v Děčíně. Byl to 4. ročník Memoriálu Josefa Horehledě na kterém jsme byli poprvé. Přes počáteční obavy z neznámého jsme rychle zjistili, že turnaj se koná v pěkném prostředí s pěkným zázemím, je dobře organizován.

V barvách Lukoklubu jsme vyrazili já, Petr, malá Leontýnka, nováček Zdeněk a Bob. Kromě známých tváří z lukostřeleckých soutěží jsme tu po dlouhé době potkali naše kamarády, vedoucí z tábora a jednoho Sebubáka Petra. Velice nás potěšilo, když jsme utvořili smíšenou partičku oranžovo-modrých triček a vydali se absolvovat 17 disciplín.

Slunce pěkně hřálo a my jsme si užívali ne jen skvělých disciplín, ale i pěkného počasí. Pestré disciplíny na různé vzdálenosti, pohyblivé terče, obsluha u některých disciplín a lukostřelecká liga nás přesvědčili o tom, že organizátoři nejsou žádní amatéři a závod je perfektně připraven. Kromě běžně zařazovaných disciplín tu byla i střelba ku ptáku, střelba z pontonu (na rybníčku), průstřel, střelba na točícího se zajíce nebo kolotoč. Nejpůvabnější byla disciplína na vrcholu ohromného kopce, která se jmenovala Meditace. Abychom získali plný nástřel, museli jsme v klidu a tichu alespoň 5 minut odpočívat a po té si vychutnat připravené občerstvení. S výhleden na „Boží město Děčín“, jak se psalo na propagačních materiálech, to byl skvělý relax.

No a jak se nám vedlo? Naší skupince tak střídavě oblačno. Některé disciplíny se dařili jiné méně. Ale řekla bych, že výkon dospělých byl hodně vyrovnaný. Vlastní výkon bych označila za hrubě podprůměrný, ale podařila se mi nastřílet dálková disciplína na 80 m, která byla velmi dobře hodnocena.

Konečné výsledky nás v celku překvapily. V naší kategorii „luk s dřevěným šípem“ bylo 10 soutěžících a Lukoklub si do Kladna odvez hned 3 medaile:

  1. Leontýna
  2. Bob
  3. Petr

Nesmím zapomenout ani na Peťu Sýkorku, která vyhrála první místo v rychlostřelbě – zásah 12 šípy za 45 min.

Moc pěkná soutěž, perfektní počasí, skvělé výkony…..

 

 

Leontýna

Více fotek