Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Rok 2022

Rok 2022 byl pro činnost našeho Lukoklubu velmi úspěšný a náročný.

Nový rok jsme 01.01.2022 zahájili lukostřeleckou dvouhodinkou v přátelském duchu. 

Jarní práce začaly brigádami (výroba nových terčovnic a stojanů, nových šípů, posezení na lukostřelnici, metování postů atd.) Sezónu jsme zahájili již v březnu pravidelnými tréninky. Nechybělo přátelské setkání u čarodejnického ohně a plynule jsme přešli do letních dnů, kdy jsme lukostřelbou obohatili Dětský den ve Cvrčovicích, Brandýsku a Třebichovicích.

Přípravy a organizace velkého lukostřeleckého turnaje Borecký šíp 2023 s účastí 95 lukostřelců z celé ČR nás stály mnoho sil a několik týdnů tvrdé práce. Ale náš turnaj byl ohodnocen jako jen nejlepších turnajů sezony 2023, na což jsme patřičně hrdi.

Léto patřilo dětským táborům. Letní pobytový tábor s výukou lukostřelby v Borku u Žlutic je jednou z našich stálých a největších akcí. Kapacita tábora byla naplněna do posledního místa a čtrnáct dní uběhlo jako voda. 

Pro menší děti již několik let pořádáme příměstský tábor v Kladně Švermově, kde nám jako základna slouží místní fara. I letos se tábor povedl a děti si mohli užít různorodý program, kterým není jen střílení z luku.  

Na podzim jsme se zúčastnili dvou lukostřeleckých turnajů a přivezli jsme si 2 medaile. Mezi podzimní akce patřil také Military den v Brandýsku, kam jsme byli přizváni s prezentací lukostřelby.

I přes nepřízeň počasí se nám podařilo uskutečnit malý podzimní turnaj pro kladenské lukostřelce, který byl zkouškou psychické i fyzické kondice neboť pršelo a byly jen 4oC.

Kromě pořádaných akci jsme za pomoci šikovných rukou našich členů zvelebovali naši střelnici ve Cvrčovicích. Přibyla třetí luskostřelecká zástěna se čtyřmi novými posty. Zlepšilo se zázemí lukostřelnice a komfort pro lukostřelece je zase o trochu větší.

Loňský rok byl pro Lukoklub, velmi úspěšný. Pokračoval rozvoj nové lukostřelnice, čímž jsme mohli navýšit kapacitu tréninků a zvětšit členskou základnu. Organizovali poměrně velký počet akcí a zúčastnili se několika turnajů.
 
Vzpomene-li na to, že veškerá činnost pro klub je dělána ve volném čase členů, je to hodně práce a času, které si zaslouží alespoň poděkování a připomenutí toho, že existují skvělí lidé, kteří jsou ochotni dělat věci srdcem a s dobrým úmyslem. 
 
Děkujeme za Vaši podporu a účast ať už byla formou práce, darovaného materiálu, dobré lidské vůle, virtuálního charakteru či jen na mentální úrovni – každá podpora je pro nás důležitá! Letošní rok byl hodně náročný, a proto si v tom dalším budeme muset trochu odpočinout…